Każdego dnia zauważamy, że wokół nas zaskakująco szybko rosną ceny produktów oraz usług, a realna wartość naszych zasobów finansowych maleje. Jak nie dać się galopującej inflacji, a przy tym zabezpieczyć zgromadzony kapitał?

Rozwiązaniem może być inwestycja w zakup kryptowaluty, co jest alternatywą dla powszechnie stosowanym kiedyś przechowywaniem oszczędności w obcej walucie: np dolarach. Kupione w czasie spadku, sprzedane ze zwyżką – mogą być świetnym rozwiązaniem nawet dla początkujących inwestorów. Najpopularniejsze kryptowaluty to Bitcoin (BTC),
Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Solana (SOL) i XRP (XRP). Co potrzeba, by zacząć? Zapas dolarów na koncie bankowym lub lub konto walutowe, gdzie możemy nasze złotówki zamienić na dolary i już możemy zakładać portfel walutowy na jednym z popularnych serwisów gdzie możemy kupować i zbywać wybrane przez nas kryptowaluty.

Kurs kryptowalut podlega silnym wahaniom rynkowym, jest zmienny z godziny na godzinę, możliwy jest więc bardzo szybki zysk w krótkim czasie, trzeba mieć jednak rękę na pulsie i obserwować wahający się kurs.