Oszczędzanie na rachunku bankowym stało się bardzo popularne. Ciężko znaleźć osobę dorosłą nieposiadającą konta. No właśnie, jaki wiek jest optymalny, żeby skończyć z trzymaniem pieniędzy w skarpecie? Osobiście myślę, że powinno to być około 15 roku życia. Jest to okres intensywnych zmian dla nastolatków, piszą ważny egzamin i zmieniają szkołę. Warto wykorzystać ten czas na założenie konta.

Jaki rachunek bankowy wybrać i w której placówce? Najrozsądniej byłoby zapoznać się z ofertą różnych firm na ich stronach internetowych. W praktyce jednak czytanie długich i zawiłych artykułów jest bardzo męczące i niewiele wnosi do sprawy. Innym, całkiem dobrym, pomysłem jest poproszenie o radę rodziców albo kogoś z bliskiej rodziny. Nawet jeżeli nie pracują oni w bankowości, to mogą dobrze doradzić, gdzie założyć konto. Nasi starsi koledzy albo nawet rówieśnicy również podzielą się swoją opinią.

Gdy wybierzemy już placówkę, wcale nie musimy tam iść. W dzisiejszych czasach możemy założyć rachunek bankowy przez Internet. Ja jednak uważam, że gdy robimy to po raz pierwszy, lepszą opcją jest odwiedzenie miłej pani w banku. Pracownica zasugeruje nam najlepszą opcję.

Konta dla młodych są zazwyczaj darmowe, a oszczędzanie na nich jest bardzo proste. Ważne jest, żeby nastolatkowie szybko nauczyli się operowania w świecie finansów.