„Najpierw zapłać sobie” – oto słowa człowieka który stanowi wzór do naśladowania dla wielu osób dążących do finansowej niezależności. W obecnych czasach ludzie coraz częściej wybiegają myślami w przyszłość. Wiedzą że w panującym systemie politycznym nie mogą liczyć na opiekę państwa kiedy będą chcieli przejść na zasłużoną emeryturę. W związku z tym szukają skutecznych rozwiązań, aby samemu zadbać o swoją przyszłość.

Kluczem do tego aby w podeszłym wieku nie trzeba było pracować za minimalne kwoty w celu wykupienia niezbędnych leków jest zadbanie o swoją przyszłość już teraz. Pamiętaj oszczędzając dzisiaj zapewniasz sobie godziwe życie w przyszłości. Na co dzień starajmy się wykorzystać każdy dzień i czerpać z niego jak najwięcej, ale planujmy nawet najbardziej odległą przyszłość. Wracając do początku tego tekstu pamiętajmy, aby oszczędzanie było dla nas priorytetem od tego zaczynajmy nasze rozdzielanie jakże ciężko zarobionych pieniędzy.

To właśnie te małe kwoty oszczędzane systematycznie każdego miesiąca zapewnią nam bezpieczeństwo w przyszłości. Pamiętajmy aby nie rezygnować z czegoś co wymaga czasu, czasu nikt nie zatrzyma, on i tak upłynie i tylko od nas zależy w jakiej sytuacji będziemy za kilka lat.